Piotr

Obsługa klienta

Infolinia: +48 576 775 643

Zadzwoń do nas

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00

Pod płytki - niewidoczne

Pod płytki - niewidoczne

 • Do 14 dni

  842zł

  Kup
 • Do 14 dni

  802zł

  Kup
 • Do 14 dni

  971zł

  Kup
 • Do 14 dni

  985zł

  Kup
 • Do 14 dni

  1 003zł

  Kup
 • Do 14 dni

  897zł

  Kup
 • Do 14 dni

  1 082zł

  Kup
 • Do 14 dni

  1 138zł

  Kup

Przeciwpożarowe drzwiczki rewizyjne pod płytki (niewidoczne)

DZRZWICZKI REWIZYJNE „CK“ PRZECIWPOŻAROWE –  EI 1,2 30 a EW 30DP1  (do wysokości 710 i szerokości 690 mm) patrz:

Rodzaje komponentów

W Republice Czeskiej konstrukcje budowlane są oceniane pod względem bezpieczeństwa przeciwpożarowego na podstawie oceny klasy reakcji na ogień materiałów budowlanych i elementów, z których się składają (rys. 4). Celem klasyfikacji jest określenie zachowania konstrukcji budowlanych podczas pożaru jako całości, tj. W jaki sposób łatwopalne produkty budowlane zastosowane w konstrukcji mogą zwiększyć intensywność pożaru i czy mogą wpłynąć na jego nośność i stabilność. W oparciu o te kryteria konstrukcje w ramach czeskich norm technicznych są podzielone na typy DP1, DP2 i DP3 (dawniej oznaczone D1, D2 i D3).

 • Konstrukcje budowlane typu DP1 to konstrukcje, które nie zwiększają intensywności ognia w danym czasie i składają się głównie z niepalnych materiałów i elementów (klasa reakcji na ogień A1 lub A2). Konstrukcja budynku DP1 może również zawierać elementy łatwopalne (klasa reakcji na ogień od B do F), jednak elementy te muszą znajdować się wewnątrz konstrukcji, nie mogą zapalić się w wymaganym czasie, a nośność i stabilność konstrukcji nie mogą od nich zależeć.
 • Konstrukcje budowlane typu DP2 mogą składać się z elementów przenoszących obciążenia klasy reakcji na ogień B do D lub nawet reakcji na ogień klasy B do E, pod warunkiem, że stabilność konstrukcji nie zależy od nich (np. Izolacja). Warunkiem jest, aby te palne elementy były umieszczone wewnątrz konstrukcji, tzn. że warstwy powierzchniowe komponentów są utworzone z niepalnych produktów o klasie reakcji na ogień A1 lub A2. Te niepalne warstwy powierzchniowe mają zapobiegać zapłonowi i spaleniu nośnych lub izolujących wewnętrznych części konstrukcji.
 • Konstrukcje budowlane typu DP3 mogą zwiększyć intensywność pożaru i nie podlegają żadnym ograniczeniom materiałowym, odpowiednio. są to wszystkie konstrukcje budowlane, które nie spełniają wymagań klasyfikacji do kategorii DP1 lub DP2.

013651o2.jpeg

(a)(b) (c)
Rysunek 4: Rodzaje komponentów (schematyczne przedstawienie konstrukcji warstwowej): (a) DP1; (b) DP2; (c) DP3; uwaga: A1 do F = wymagane klasy reakcji na ogień; dwuwarstwowa okładzina z rys. (a) i (b) przykładowo ilustruje funkcję ochrony przeciwpożarowej i może nie odzwierciedlać faktycznej liczby desek

Klasyfikacja rodzajów części konstrukcyjnych jest (najczęściej) stosowana do oceny konstrukcji nośnych i przeciwpożarowych i ma bezpośredni wpływ na określenie systemu konstrukcyjnego budynku. Rodzaj konstrukcji jest wymieniony jako integralna część zapisu odporności ogniowej.

Podczas budowy nowego wielopiętrowego budynku mieszkalnego, hotelu lub budynku administracyjnego, lub podczas przebudowy, których dotyczy wymóg posiadania oddzieleń przeciwpożarowych, drzwiczki rewizyjne znajdą niezrównane zastosowanie. Zwłaszcza tam, gdzie istnieje potrzeba umieszczenia drzwiczek pod okładziną, aby nie były widoczne. Drzwi są certyfikowane do montażu w ścianie z cegły!

Doskonałą funkcjonalność zapewnia specjalna konstrukcja podwójnego zawiasu, chroniona patentem. Zawias najpierw wysuwa drzwi, a następnie je otwiera. Zapewnia to optymalną estetykę (niewidoczność) drzwi i absolutnie bezpieczną obsługę. Dlatego są stosowane jako niewidoczne drzwiczki rewizyjne pod płytki ceramiczne, szczególnie tam, gdzie konieczne jest zapewnienie estetycznego dostępu do wody, gazu lub liczników.

Dzięki tym możliwościom i własnościom drzwiczki różnią się od wszystkich innych dostępnych na rynku rozwiązań dla dostępu do przestrzeni rewizyjnej.

Jeśli powierzchnia ściany wykończona jest tynkiem / sztukaterią, dostarczamy drzwi z ramą eL. 

Wymiary drzwiczek rewizyjnych, ramy i otworu konstrukcyjnego

Rozmiar drzwi zależy od ograniczeń dla E 1.2 30 i EW 30, a także miejsca na instalację i, oczywiście, wymagań klienta.

Przeciwpożarowe drzwiczki rewizyjne różnią się od innych drzwi możliwością zmiany wielkości. Mogą mieć wysokość od 300 do 710 mm i szerokość od 300 do 690 mm - UWAGA, w tym rama! Zależy to od wielkości użytej okładziny. Są one instalowane w przygotowanym otworze, który musi być co najmniej 100 mm szerszy i 60 mm większy niż rozmiar drzwiczek.